Wizyta eksperta z Francji

Kolejnym działaniem w ramach Akredytacji Erasmusa i Europejskiego Planu Rozwoju szkoły było spotkanie z Davidem Lebourg, ekspertem z Francji, który odwiedził naszą szkołę na nasze zaproszenie. Było ono nie tylko okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale także inspirującym momentem dla wszystkich uczestników.
Rozpoczęliśmy od przywitania Davida Lebourga oraz krótkiego wprowadzenia w tematykę szkolenia. David, będąc ekspertem w dziedzinie edukacji cyfrowej i ekologii, przedstawił zwięzłe omówienie aktualnych trendów w tych dziedzinach, wskazując na ich znaczenie dla przyszłości edukacji. Jego prezentacja była nie tylko interesująca, ale również inspirująca, pobudzając naszą refleksję nad sposobami wykorzystania nowoczesnych narzędzi cyfrowych w kontekście ochrony środowiska.
Następnie David podzielił się swoimi doświadczeniami z pracy w międzykulturowej szkole we Francji. Jego relacja była niezwykle cenna, ponieważ pokazała nam, jakie wyzwania mogą pojawić się w takim środowisku, ale również jak wiele możliwości rozwoju i nauki może być związanych z międzykulturową edukacją. Jego praktyczne przykłady i wskazówki były inspirujące dla wszystkich obecnych na spotkaniu.
Po prezentacji odbyła się dyskusja, podczas której uczestnicy mieli okazję zadawać pytania oraz dzielić się swoimi refleksjami na temat prezentowanych zagadnień. Atmosfera była bardzo otwarta i przyjazna, co sprzyjało aktywnej wymianie myśli i doświadczeń.
Na zakończenie spotkania David podziękował za zaproszenie oraz zaangażowanie wszystkich uczestników. Wyraził nadzieję na dalszą współpracę oraz kontynuację dialogu na temat innowacyjnych praktyk edukacyjnych.
Wnioski płynące z spotkania z Davidem Lebourg były niezwykle cenne dla naszej instytucji. Pozwoliły nam spojrzeć na edukację z nowej perspektywy i zainspirowały nas do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w naszej pracy z uczniami. Dzięki temu spotkaniu wzbogaciliśmy naszą wiedzę i umiejętności, co będzie miało pozytywny wpływ na jakość naszej pracy
w przyszłości.
Na zakończenie pobytu w naszej szkole zaprosiliśmy Pana Davida do odwiedzenia Muzeum Historii Radomia, aby poznał niezwykle bogatą historię naszego miasta, od powstania poprzez czas rozkwitu przemysłu radomskiego do współczesności.