SKETCHNOTING - MYŚLENIE WIZUALNE - WARSZTATY DLA UCZNIÓW

Z okazji Europejskiego Dnia Języków X LO im. Stanisława Konarskiego w Radomiu odwiedziły Panie Anna Michałowska i Agata Świniarska z PSP nr 4 w Radomiu i poprowadziły dla uczniów klas 1C i 2C  warsztaty sketchnotingu - myślenia wizualnego. Jest to metoda polegająca na sporządzaniu notatek w formie wizualnej, z wykorzystaniem prostych rysunków, symboli i różnych znaków graficznych. Sketchnoting to sposób uczenia się i przyswajania nowych wiadomości, który może być wykorzystywany podczas nauki wszystkich przedmiotów szkolnych. Mogą go stosować uczniowie w każdym wieku.
Dziękujemy Paniom prowadzącym za podzielenie się niezwykle cenną wiedzą i praktycznymi wskazówkami. Młodzież i nauczyciele liceum byli nimi zainspirowani, podjęli pierwsze próby i sprawdzili swoje możliwości w stosowaniu nowej metody utrwalania wiedzy.