Konkurs na Walentynkę w języku niemieckim

W okolicach 14 lutego prawie każdy zastanawia się nad tym, co znaczy miłość …. Gdy zbliża się doroczne święto zakochanych…. Miłość jest jednym z najpopularniejszych wyrazów – ma nawet lepsze statystyki niż młodzieżowe słówka roku.
Z tej okazji w naszej szkole Panie germanistki Daria Orłowska i Izabela Marczewska zorganizowały walentynkowy konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas 7 i 8 „Deutsche Liebe – Sprichwörter und Idiome”. Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z popularnymi wyrażeniami, przysłowiami oraz idiomami związanymi z miłością w języku niemieckim i przygotować plakat ilustrujący znaczenie wybranego przysłowia. Prace uczniów były niezwykle pomysłowe, estetyczne i kreatywne.

Podium prezentuje się następująco:
1 miejsce: Warchoł Mikołaj z klasy 8a
2 miejsce: Bąk Marta z klasy 8d
3 miejsce: Orzechowska Joanna z klasy 8d
Wyróżnienia otrzymują:
Marszałek Kacper z klasy 8f oraz Kowalczyk Ewa z klasy 8a

Zwycięzcom należą się brawa !
Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie otrzymały nagrody.
Serdeczne gratulacje !