Konkurs szkolny

„LEPIEJE”

W listopadzie 2023 roku w ramach realizowanego w naszej szkole Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mistrzyni Szymborska” oraz projektu Erasmus+ nasi uczniowie, rodzice oraz Pan Dyrektor Łukasz Zawistowski stworzyli LEPIEJE – czyli krótkie żartobliwe wierszyki dwuwersowe. Dziękujemy za włączenie się w tę piękną akcję – akcję propagowania poezji, kultury, humoru i elegancji słowa.

Uczniowie podczas takiego konkursu zdobywają wiedzę w sposób kreatywny, gdyż daje im to szansę nauki ortografii i interpunkcji w sposób interaktywny i dostosowany do ich potrzeb, wykorzystują możliwości jakie daje zabawa i różnorodne aktywności, mają możliwość zaangażowania i zmotywowania do doskonalenia swoich umiejętności językowych, wzmacniają umiejętności językowe oraz poprawiają wyniki w pisemnych pracach szkolnych.