ANDALUZJA, HISZPANIA

Cortijos Nuevos

11-18 czerwca 2022 - wizyta nauczycieli i uczniów w szkole partnerskiej
w projekcie PO WER - Ponadnarodowa Mobilność Uczniów

Wiele wspomnień przywieźli nasi uczniowie z tygodniowego pobytu w szkole partnerskiej w miejscowości Cortijos Nuevos w Hiszpanii, którą odwiedzili w ramach realizacji projektu PO WER. Brali tam udział w wielu codziennych zajęciach lekcyjnych, wyjątkowych wycieczkach edukacyjnych i międzynarodowych spotkaniach integracyjnych. Rozmawiali z rówieśnikami o swoich krajach, miastach, szkołach, kuchni, muzyce, zwyczajach, nauce przyjaznej mózgowi oraz o technikach i strategiach uczenia się. Doskonalili język angielski i poznawali podstawowe zwroty w języku hiszpańskim a także nauczyli hiszpańskich kolegów podstawowych zwrotów polskich. Czas spędzony razem podczas zajęć szkolnych i integracyjnych a także w czasie wolnym podczas pobytu w hotelu sprzyjał nawiązaniu przyjaźni, które pozostaną na długo.

Film z wizyty w szkole w Cortijos Nuevos