Lapbook

To bardzo ciekawa i kreatywna forma przedstawienia wiadomości na wybrany temat.

Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie nazwa. Lapbook (w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach”).

Teczka - większa kartka z możliwością składania, w której za pomocą rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbbok pozwala również na zbieranie informacji i nieskończone rozszerzanie jego zawartości.

Lapbook może zawierać właściwie wszystko: wykresy, terminy, opowiadania, zagadki, miarki, zdjęcia. Świetnie sprawdzają się w nim elementy ruchome, otwierane skrytki, obrotowe koła, składane elementy itd. Oczywiście im więcej opcji zawiera dany lapbook tym ciekawiej, im więcej zmysłów angażuje tym jest bardziej interesujący. Lapbook może pomagać w nauce. Służy także do zabawy dla kreatywnych dzieci. Często stanowi także niezastąpioną pomoc dydaktyczną przy lekturze książek czy nauce nowych terminów.

Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć przyjaznych mózgowi na języku polskim, niemieckim, matematyce wykonali bardzo ciekawe lapbooki.
Prace zostały wyeksponowane na tablicy projektu Erasmus+

Lapbooki do ulubionych lektur

Lapbooki związane z Mitologią