IV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POD HASŁEM:

„DBAMY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO”

Konkurs ,, Dbamy o swoje bezpieczeństwo” zorganizowany przez PSP nr 17 w Radomiu we współpracy z Radomskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Radomiu przeznaczony był dla uczniów klas III radomskich szkół podstawowych.

Jego celem było:

-     Propagowanie wśród dzieci zasad bezpiecznych zachowań na drodze i w obliczu innych zagrożeń dnia codziennego.

-     Kształtowanie wrażliwości na zagrożenia i umiejętności prawidłowego zachowania się w niebezpiecznych   sytuacjach.

-     Kształtowanie nawyków odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo swoje i innych.

-     Rozwijanie umiejętności współpracy w zespole i zasad zdrowej rywalizacji międzyzespołowej.

Konkurs odbył się  w dniu 20 V 2009r.  W jury konkursu zasiadali  zaproszeni goście

-         Przedstawiciel WORD w Radomiu

-         Przedstawiciel KMP w Radomiu

-         Dyrektor PSP nr 17 w Radomiu

-         Doradca metodyczny RODON-u.

Każdą ze szkół reprezentowała trzyosobowa drużyna wyłoniona na podstawie wewnątrzszkolnych eliminacji.

Konkurs polegał na wykonaniu przez zespoły 5 zadań konkursowych. O zwycięstwie decydowała ilość zdobytych przez drużynę punktów.

Zadanie 1: Prezentacja w dowolnej formie utworu dotyczącego tematyki bezpieczeństwa.

Zadanie 2:  Ułożenie znaku drogowego z puzzli i jego dokładna  prezentacja.

Zadanie 3:  Rozwiązanie krzyżówki.

Zadanie 4:  Losowanie zestawu trzech pytań. Po konsultacji zespołu lider udzielał odpowiedzi.

Zadanie 5:  Rzut kostką pamięci i układanie haseł dotyczących zasad bezpieczeństwa.

Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna: Ada Kurzawa kl.3e, Julia Sasin kl.3f, Hanna Zdybicka kl.3a.

Uczennice zajęły  II miejsce. Otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Dziewczynki  zostały przygotowane przez nauczycieli kształcenia zintegrowanego: Małgorzatę Kuchcik, Annę Oparcik i Agnieszkę Stefańską.

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI
informacje o przetargach ogłaszanych przez szkołę