POCZTÓWKA Z OPISEM

I RYSUNKIEM SNU
W ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem
POCZTÓWKA Z OPISEM I RYSUNKIEM SNU
wyróżnienie zdobył Jan Stanios z klasy 2a.
Konkurs ogłoszony został w ramach międzynarodowego projektu
edukacyjno – kulturalnego propagującego czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych i prezentujący europejską kulturę.

Zadanie konkursowe polegało na przeczytaniu książki Anny Onichimowskiej, Krystyny Lipki-Sztarbałło „SEN, KTÓRY ODSZEDŁ”
i wykonaniu pocztówki ze swoim opisem snu.

„Sen, który odszedł” to poetycka bajka dla najmłodszych rozgrywająca się w scenerii snu. Jej bohaterowie – mały Tomek i jego pluszowy zając, Filip, wyruszają na poszukiwanie snu, napotykając na swojej drodze wielu intrygujących nieznajomych. Będą przesłuchiwani przez Policjanta – służbistę, zaprzyjaźnią się z wąsatym Kotem, zawrą znajomość z sowami o wielkich oczach. Wreszcie tajemniczy Pan
w Kapeluszu wskaże im właściwy pociąg, który dowiezie ich bezpiecznie do domu.

Nagrody:
Ilustracje Krystyny Lipki-Sztarbałło otrzymały Plakietę na Międzynarodowym Biennale Ilustracji w Bratysławie (2001 r.) oraz zostały wpisane na Honorową Listę IBBY (2002 r.).
Nagroda Literacka Polskiej Sekcji IBBY w konkursie „Książka Roku 2001".
Nagroda Graficzna Polskiej Sekcji IBB Y w konkursie „Książka Roku 2001".

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik