SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW
W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas ósmych uczestniczyli w realizacji Projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie.
Cel projektu zakładał uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. Młodzież poprzez podejmowane zadania, poznawała nie tylko sylwetki i czyny polskich bohaterów, ale przede wszystkim szukała odpowiedzi na jakich wartościach dzisiaj, powinno budować się postawy patriotyczne.
Do wykonania uczniowie mieli osiem zadań. Wszystkie były oceniane przez jury projektu na podstawie sprawozdań, protokołów konkursów, filmów i nagrań wysyłanych do organizatorów. Za każde podjęte zadanie uzyskaliśmy maksymalna ilość punktów. W nagrodę za 100% wykonanie zadań projektowych otrzymaliśmy
Tytuł „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”.
Opiekunami projektu byli p. Danuta Nowak i p. Marcin Wachnicki.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik