DOMOWY. RODZINNE HISTORIE O SŁOWACH

W bieżącym roku szkolonym biblioteka szkolna będzie realizować program Centrum Edukacji Obywatelskiej
DOMOWY. RODZINNE HISTORIE O SŁOWACH.

W ramach programu zorganizuje w szkole warsztaty językowo-plastyczne, podczas których uczniowie pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy będą:

• przyglądać się swojemu domowemu, rodzinnemu językowi,
  • dzielić się przyniesionymi na warsztaty dziecięcymi „przekrętami” i oryginalnymi powiedzonkami, które istnieją w ich rodzinach, np. wymyśliły je dzieci i zostały w rodzinnym "obiegu",
  • utrwalać je w słowno-obrazkowej formie, ukazując ich źródło i znaczenie – dzieci rysują, dorośli opisują historię powstania słowa.

Jesienią z otrzymanych od bibliotek prac - efektów warsztatów - organizatorzy wybiorą najciekawsze
i stworzą z nich ilustrowaną publikację na stronie programu DoMowy z oryginalnymi, odkrywczymi, zabawnymi słowami wzbogacającymi współczesną polszczyznę oraz towarzyszącymi im materiałami edukacyjnymi o roboczym tytule „Słownik DoMowy”.

W szkole realizować zadanie będą
Marta Olejnik, Katarzyna Kornacka, Justyna Sułek