Przystań w sieci

Przystań w sieci to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Dzięki projektowi nauczyciele i uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci.
Nauczycieli wzięli udział w konferencjach a uczniowie mogli skorzystać z bezpłatnych kursów internetowych na temat: prywatność w sieci, cyberprzemoc, cyberzagrożenia, nielegalne i szkodliwe treści w internecie, cyfrowe ślady i reputacja online oraz fałszywe informacje (fake newsy).