AKCJA ŻONKILE

W dniu 19 kwietnia nasza szkoła włącza się w #AkcjaŻonkile2021 organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
19 kwietnia przypada 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim-największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
W 2021 po raz pierwszy zainicjowano akcję tematyczną poświęconą pamięci kobiet, które walczyły w zrywie powstańczym. Żydówki w czasie powstania organizowały kuchnie polowe, kolportowały nielegalną prasę, opatrywały rannych, były łączniczkami oraz walczyły z bronią w ręku.
W geście solidarności uczniowie z klas 3a,3d,3e wykonali zdjęcia z żonkilem-symbolem szacunku i pamięci o powstaniu