MOZZATE, WŁOCHY

6 - 12 marca 2022

PO WER - Ponadnarodowa Mobilność Uczniów

Niecodzienne wspomnienia przywieźli uczniowie z tygodniowego pobytu w szkole partnerskiej w miejscowości Mozzate we Włoszech, którą odwiedziliśmy w ramach realizacji projektu PO WER. Braliśmy udział w codziennych zajęciach lekcyjnych, wyjątkowych warsztatach i wycieczkach edukacyjnych oraz międzynarodowych zabawach integracyjnych. Rozmawialiśmy o technikach i strategiach skutecznego uczenia się oraz o systemach edukacji w naszych krajach. Uczniowie prezentowali przygotowany przez siebie materiał audiowizualny na temat geografii, historii oraz wybranych aspektów kultury Polski i Włoch połączony z zabawami i quizami. Był to czas intensywnej integracji międzynarodowej, podczas której uczniowie doskonali swoje umiejętności językowe.