DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2021

29 listopada w bibliotece szkolnej obchodziliśmy bardzo ważne święto "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Honorowym gościem była Pani Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, która przeczytała książeczkę Przemysława Wechterowicza "Proszę mnie przytulić". Okazuje się, że mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na Misia nie przemija.Tego dnia uczniowie klas 1b/i oraz 1d/s przynieśli do szkoły swoich pluszowych przyjaciół o których opowiadali niesamowite historie. Przybyły Misie małe, średnie, duże, żółte, różowe i brązowe.
Każdy był piękny i wyjątkowy. Była fotobudka i coś słodkiego dla wszystkich. W drugiej części uroczystości odbyło się Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, które na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Przyszli czytelnicy w obecności Pani Kurator oraz Pana Dyrektora Łukasza Zawistowskiego i Pani Dyrektor Alicji Krawczyk złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą książki szanować, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Pani Kurator przekazała do biblioteki komplet Bajek i baśni dla nowych czytelników jako pamiątkę spotkania. Dzisiejsze uroczystości przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że to wyjątkowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.