Nowy rok szkolny rozpoczynamy z... Empiriuszem

Radomskie szkoły stają się coraz bardziej nowoczesne. Uczniowie z PSP nr 4 oraz PSP nr 14 od nowego roku szkolnego będą mogli korzystać z innowacyjnych urządzeń zwanych Wirtualnym Laboratorium Empiriusz. Przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii jest możliwe przeprowadzenie doświadczeń chemicznych w klasach 7 i 8 oraz szkołach ponadpodstawowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nauczyciel oszczędza czas na przygotowanie do lekcji oraz ma zawsze kompletną i wyposażoną pracownię chemiczną. Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Urządzenie cechuje intuicyjna i łatwa obsługa oraz wysoka jakość grafiki. Zakup wirtualnych laboratoriów sfinansowała Gmina Miasta Radomia.