II MIĘDZYNARODOWA EDYCJA
VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

„ PRZERWA NA CZYTANIE”

Już po raz drugi nasza szkoła znalazła się w gronie 1400 placówek oświatowych bijących rekord w czytaniu na przerwie.

Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

28 października podczas II edycji Przerwy na czytanie wzięło udział ok. 600 uczniów i nauczycieli. Wydarzenie to w naszej szkole odbyło się w ramach Tygodnia Dbania o Relacje. Tego dnia uczniowie nie rozstawali się ze swoimi ulubionymi książkami, wykorzystując każdą wolną chwilę aby przeczytać kilka stron więcej. Czytali wszyscy i wszędzie. Czytano w kapeluszu, koronie, na jednej nodze, leżąc, stojąc, prawie w każdej pozycji i miejscu w szkole. Pokazaliśmy co i jak czyta PSP Nr 4 w Radomiu. Wspaniała inicjatywa. Zgłaszamy się już do następnej edycji. Brawo „czwórka”.