ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2022

,,Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków.
To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.
Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, zabrali przybyłych na uroczystość gości w podróż "Pociągiem do wolności". Przewodnicy - kolejarze oprowadzili zebranych po stacjach historii. Zaprezentowane utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami.
Ich uzupełnieniem były pieśni patriotyczne. Zwieńczeniem uroczystości stał się występ uczniów klasy 3A, którzy z dużą gracją zatańczyli poloneza do utworu M.K. Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Artyści i organizatorzy tego wysmakowanego spektaklu zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności i zaproszonych gości, wśród których znalazła się p. Magdalena Lasota - Radna Rady Miejskiej.
Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.