Narodowy Dzień Sportu 2022 w PSP Nr 4

19 września 2022

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej Narodowy Dzień Sportu 2022,
której organizatorem jest Fundacja „Zwalcz Nudę”. Nasze tegoroczne szkolne hasło brzmiało „Z lekkoatletyką na ty”.
Były wspólne tańce (Zumba, belgijka, kowbojka i chocolate), pokaz lekkoatletyki, w tym m.in. skok w dal, rzut oszczepem, bieg przez płotki na dystansie 60m, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, prelekcja na temat bezpieczeństwa, znakowanie rowerów, symulator jazdy oraz... nordic walking z gośćmi specjalnymi: p. Aurelią Michałowską - Mazowieckim Kuratorem Oświaty, p. Katarzyną Kalinowską - Zastępcą Prezydenta Miasta Radomia oraz p. Adrianem Barańskim - dyrektorem Delegatury w Radomiu KO w Warszawie.
Klasy młodsze zorganizowały tego dnia zawody sportowe, challange na skakance, zabawy z chustą Klanzą i zabawę w dwa ognie. Było mnóstwo zabawy i zdrowej rywalizacji.
Jednym z elementów tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Aktywny tryb życia – recepta na zdrowie”. Na konkurs wpłynęły 62 prace, więc decyzja o przyznaniu nagród i wyróżnień nie była łatwa. Nagrody sportowe dla uzdolnionych artystów a także dla klas biorących udział w zawodach sportowych ufundował ZPS nr 9 w Radomiu – partner imprezy.
Pani Kurator, p. Sebastianowi Ciężkowskiemu - dyrektorowi WORD w Radomiu, AS Radomiak oraz FightGym Fitness Club mówimy ogromne "dziękuję" za przekazane prezenty dla naszych uczniów. Dziękujemy za obecność trenerom: p. Arturowi Błasińskiemu i p. M. Wiśniewskiemu, przedstawicielom policji oraz pracownikom WORD w Radomiu. Fajnie, że byli z nami Paweł Mital (tu się chwalimy, że to nasz kolega i absolwent) oraz Oskar Szmit
z Polskiego Stowarzyszenia Poszukiwawczo - Ratowniczego w Radomiu. Jednym słowem, był to dzień pełen ruchu, pozytywnej energii i zabawy. Jesteśmy pewni, że energia wyzwolona tego dnia przyniesie pozytywne efekty w ciągu całego roku szkolnego.

„AKTYWNY TRYB ŻYCIA – RECEPTA NA ZDROWIE”