#małaksiążkawielkiczłowiek
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przejęcie uczniów klas pierwszych do grona szkolnych czytelników. To właśnie w tym momencie rozpoczyna się ich przygoda z książką z biblioteki szkolnej. Po złożeniu uroczystej przysięgi, wszyscy uczniowie zostali Pasowani na czytelników. Każdy uczeń - już jako czytelnik, otrzymał Wyprawkę Czytelniczą dla pierwszaka, która zawierała książkę "Pierwsze abecadło" wydaną przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Serdecznie witamy wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki.
Życzymy wszystkim, aby miłość do książek oraz pasja czytania towarzyszyła Wam od tej chwili już na co dzień.