Dzień Patrona Szkoły

Czwarty marca 2024 roku poświęcony był Świętemu Kazimierzowi Jagiellończykowi. Dla naszej społeczności była to wyjątkowa okazja do świętowania i refleksji. Ten ważny dla szkoły dzień rozpoczął się Mszą Świętą z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Podczas nabożeństwa została przypomniana postać Świętego Kazimierza, jego znaczenie dla historii oraz wartości, które promował.
Kolejna część odbyła się w szkole i poświęcona była prezentacjom o życiu i dziedzictwie Świętego Kazimierza. Nauczyciele podkreślili wartości, które reprezentował patron naszej placówki oraz stworzyli okazję do przypomnienia i wzmocnienia w środowisku szkolnym działań Świętego Kazimierza Jagiellończyka.
Dzień zakończył się uroczystym podsumowaniem oraz wręczeniem dyplomów za udział w konkursach wiedzy o patronie naszego miasta i naszej szkoły.