Ogólnopolski Projekt Edukacyjny
"Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki"

7 listopada 2023 r. w klasie 5d na lekcji informatyki uczniowie bawili się świetnie robiąc swoje avatary w programie Pixton. Wszystko dzięki udziałowi w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki", który prowadzą w szkole panie Marta Olejnik i Joanna Narożnik. Efekty pracy uczniów w czasie lekcji poznali również ich rodzice, którzy musieli rozpoznać swoje pociechy, co nie zawsze było takie oczywiste. Realizacja projektu związana jest z wyznaczonymi w Akredytacji celami nauczycieli w obszarze poszukiwania i wdrażania innowacyjnych metod pedagogicznych.

Podczas lekcji informatyki w ramach projektu uczniowie wykonywali animowany napis świąteczny w serwisie Canva, korzystając z grupy szkolnej i Canvy dla edukacji. Każdy mógł wykonać napis w języku polskim lub angielskim według własnego pomysłu. Napisy były bardzo ładne i różnorodne a wszyscy zadowoleni z efektu swojej pracy.

W ramach projektu odbyła się również lekcja programowania na stronie Code.org. Uczniowie mogli sprawdzić swoje możliwości w zadaniu z programowania.

Kolejne zajęcia podczas realizacji projektu poświęcone były programowaniu w Scratch. Uczniowie klas 5 korzystali ze strony scratch.mit.edu i wykonali zadanie polegające na wprowadzeniu w ruch ptaka za pomocą zmiany kostiumu oraz wprowadzeniu w ruch elementów dodatkowych na scenie i zmianę tła.