Wspomnienia uczniów z wizyty
w szkole partnerskiej w Cortijos Nuevos
w Hiszpanii

Poniżej prezentujemy wspomnienia uczniów, którzy w ramach realizacji projektu PO WER, wzięli udział w wizycie w szkole partnerskiej w Hiszpanii. Dokumentowanie wizyty to część zadań dla każdego uczestnika mobilności.

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Film 5

Z dziennika mobilności - uczeń 1

Osobiście jestem bardzo zadowolony z projektu PO WER. Pozwolił mi on nie tylko na poznanie rówieśników z innego kraju, lecz także rozwinięcie swoich umiejętności językowych i społecznych. Pomimo dość podstawowego poziomu w języku angielskim co było niekiedy zabawne, udało nam się porozumieć i nawiązać znajomości. Do dziś utrzymuję kontakt z moimi hiszpańskimi przyjaciómił, ale przyznam, że ciężko jest się nie wzruszyć podczas pisania oraz rozmawiania z nimi, dlatego że za każdym razem przypominam sobie te świetne chwile, które razem przeżyliśmy. Pokazali mi oni również ich piękne regionalne dziedzictwo kulturowe. Poznałem też różnego rodzaju strategie uczenia się, co pozwoli mi na łatwiejsze pochłanianie wiedzy, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż w przyszłości wiążę plany z ciężkim zawodem lekarza, na którym zapewne nauka nie będzie łatwa. Podsumowując bardzo polecam ten program, gdyż jest on najlepszym sposobem na poznanie języka, kultury, ludzi i sposobów skutecznej nauki.

Z dziennika mobilności - uczeń 2

Bardzo polecam udział w projekcie PO WER. Jest to możliwość poznawania nowych kultur, wykorzystania i doskonalenia swoich umiejętności językowych oraz prezentacyjnych. Projekt ten pokazuje nam sens nauki języków obcych. Jest to szansa na podróże, oraz poznawanie nowych przyjaciół którzy mają zupełnie inną kulturę niż nasza. PO WER uczy nas jak się dobrze uczyć, a przecież jest to niezbędna umiejętność w życiu.