Międzyszkolny Konkurs Literacki

„W świecie poezji Czesława Miłosza"

Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „W świecie poezji Czesława Miłosza" jest Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu.
Konkurs objęty jest honorowym patronatem honorowym Prezydenta Radomia p. Radosława Witkowskiego.
Konkurs ma na celu promowanie twórczości Czesława Miłosza oraz rozwijanie zainteresowania literaturą w związku z ustanowieniem przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej roku 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

Zaproszenie dla szkół

Karta zgłoszenia uczestnika

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 05 kwietnia 2024 r. w PSP Nr 4, w Radomiu.

Oto wyniki:

Kategoria proza:

I miejsce Iga Bugajczyk, PSP Nr 6 opowiadanie inspirowane wierszem „Dar”

II miejsce Gabriela Kotkowska, PSP Nr 25, opowiadanie „Nadal daleko od domu”

III miejsce Klaudia Wesołowska, PSP Nr 26, opowiadanie „Zaryzykuj”

Wyróżnienie Maria Składanek, PSP Nr 4, opowiadanie „Spacer po Krakowie”

Kategoria poezja:

I miejsce Zofia Socha, PSP Nr 25, wiersz „Dom”

II miejsce Iga Marczewska, PSP Nr 34, wiersz „Złotymi zgłoskami zapamiętany”

III miejsce Wiktoria Ogińska, PSP Nr 6, „Poeta Czesław Miłosz”

III miejsce Amelia Poneta, PSP Nr 15, „Wspaniały koniec świata”

Wyróżnienie Agata Kmiotek, PSP Nr 26, „Poezja życiem Czesława Miłosza”

Wyróżnienie Natalia Więcek, PSP Nr 11, „Wyjątkowe miejsce”

W dniu 5 kwietnia 2024 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "W świecie poezji Czesława Miłosza", nad którym honorowy patronat objął prezydent Radomia pan Radosław Witkowski. Jako Organizator Konkursu promowaliśmy kreatywność i talenty uczniów z radomskich szkół podstawowych. Swoją obecnością zaszczyciła nas zastępczyni Prezydenta miasta Radomia, pani Katarzyna Kalinowska. Skierowała do młodych pisarzy wiele ciepłych słów, które z pewnością zmotywują uczniów do dalszego rozwoju literackiego. Wręczeniu nagród towarzyszyła piękna i liryczna oprawa w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Radomiu.
Laureaci konkursu mieli okazję zaprezentować swoje dzieła przed publicznością, co stanowiło doskonałą okazję do wyrażenia swoich twórczych zdolności.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz prywatnych sponsorów.
Konkurs literacki był nie tylko doskonałą okazją do prezentacji talentów uczniów, ale także stanowił inspirujące wydarzenie, które promowało czytelnictwo i kreatywność wśród młodego pokolenia. Dzięki zaangażowaniu uczestników i organizatorów konkurs zakończył się sukcesem, pozostawiając po sobie wiele inspirujących wspomnień oraz motywując uczniów do dalszego rozwoju literackiego.