CIEKAWE LINKI, ADRESY STRON

Strona Ministerstwa Edukacji Narodwej, a na niej m.in. akty prawne dotyczące oświaty, informacje dotyczące pomocy materialnej dla uczniów, aktualności, ważne informacje związane ze szkołą.

Jeden z większych portali edukacyjnych, podzielony na trzy części: dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Treści dydaktyczne uporządkowane są według przedmiotów szkolnych. Znaleźć tu można m.in. katalog stron edukacyjnych, forum dyskusyjne, porady prawne, informacje o kursach i szkoleniach, pomoce dydaktyczne.

Portal edukacyjny, znaleźć w nim można informacje dotyczące prawa oświatowego, awansu zawodowego nauczycieli, czasopisma oświatowe, katalog stron www, publikacje nauczycielskie, forum dyskusyjne, oferty pracy, do ściągnięcia programy komputerowe przydatne w szkole.

Na łamach serwisu publikowane są materiały autorskie o różnorodnej tematyce związanej z szeroko pojętą edukacją.

Serwis w portalu Gazeta.pl - są tu m.in. aktualności edukacyjne, teksty dyktand, ciekawe omówienia lektur szkolnych, testy na koniec gimnazjum i szkoły podstawowej, testy logiczne i psychologiczne, dział poświęcony nauce jęz. obcych, dział komputery i edukacja.

W portalu - informacje z instytucji oświatowych, postanowienia CKE, doskonalenie zawodowe, publikacje nauczycieli, materiały dydaktyczne, forum dyskusyjne.

W serwisie - przegląd prasy, nowości wydawnicze, katalog stron www, pomoce dydaktyczne z poszczególnych przedmiotów, publikacje nauczycielskie, sklep internetowy

Serwis proponuje działy: świat nauki, dziewczyny, korepetycje, wynalazki, uczeni na wesoło, zabawa i nauka, ciekawostki, świat iluzji, a także awans zawodowy nauczyciela, publikacje oraz forum dyskusyjne

W portalu  wszystko o adhd: przyczyny, kryteria medyczne, objawy, typowe zachowania, wskazówki jak pracować z dzieckiem w domu, co powinien wiedzieć nauczycieli, niektóre techniki pracy w szkole, diagnozowanie, kto leczy, jak leczyć, mapa poradni, forum dyskusyjne.

Wszystko o dysleksji: definicje, objawy, po czym rozpoznać, terapia, co mogą rodzice

Głównym celem projektu Bezpieczna Szkoła jest przekazanie szerokiej i rzetelnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa internetowego dzieci oraz pobudzenie świadomości opiekunów na temat zagrożeń, na które narażone są dzieci, a które mogą wpłynąć na ich rozwój.

Edukacyjny portal dla młodzieży, a także forum, katalog stron oraz poczta.

Poznaj bezpieczny internet.

Fundacja Dzieci Niczyje działa od 1991 roku. Jest największą w Polsce organizacją pozarządową zajmującą się ochroną dzieci przed krzywdzeniem oraz pomocą dzieciom-ofiarom przemocy i wykorzystywania, a także ich rodzinom i opiekunom.