KONKURS BAŚNIOWY

Świat baśniowy już czeka,

Wsiadaj szybko do niego

Koleżanko, kolego!

W taką baśniową podróż po Europie wybrali się 30 maja 2012r. o godz. 16.00 uczestnicy konkursu – trzyosobowe drużyny z klas czwartych naszej szkoły wspierane przez kibicujących im kolegów, rodziców i wychowawców. Podróżowały oczywiście pociągiem, pod okiem doświadczonego przewodnika p. Anny Osińskiej. Zwiedziły Danię, Francję, Niemcy i wróciły do Polski. Ale nie były to żółtodzioby – wszystkie doskonale sobie radziły na baśniowym szlaku. Znały utwory H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perrauta i polskich pisarzy, rozpoznawały baśniowe postacie i rekwizyty, a także nie poddawały się rozpaczy w  trudnych sytuacjach! A to wszystko po to, aby uzyskać złotą odznakę baśniowego turysty. Dlatego każda drużyna miała swój paszport, w którym zbierała punkty – pieczątki. A przy przekraczaniu granicy (czemu zawsze towarzyszył przejazd pociągiem i piosenka) były sprawdzane dokumenty i podawany stan konta. I chociaż wszystkie sprawdziły się w roli podróżników, ostateczne wyniki były następujące:

złota odznaka baśniowego turysty – drużyna z kl. 4A

srebrna odznaka baśniowego turysty – drużyna z kl. 4E

brązowa odznaka baśniowego turysty – drużyny z kl. 4B i 4D

odznaka baśniowego turysty – drużyny z kl. 4C

Ta baśniowa podróż po Europie, podczas której dobrze bawili się zarówno jej uczestnicy, jak i widzowie, odbyła się dzięki organizatorom konkursu –  p. A. Osińskiej, p. K. Głuch i p. M. Brudnios. Uczniów klas czwartych do konkursu przygotowywali nauczyciele języka polskiego – p. M. Brudnios, p. M. Grabarczyk i p. A. Osińska. Wyrazy uznania należą się autorce barwnej, baśniowej scenografii – p. D. Gałczyńskiej.

Szkolny Konkurs Baśniowy odbył się w ramach zorganizowanego dnia 30 maja 2012r. Święta Baśni. Przygotowany był on metodą projektu przez polonistów (p. M. Brudnios, p. M. Grabarczyk i p. A. Osińską) i logopedę p. K. Głuch we współpracy z wychowawcami klas czwartych. Podczas niego uczniowie klas czwartych prezentowali swoje osiągnięcia licznie zgromadzonym na widowni rodzicom.