MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BAŚNIOWY

Świat baśniowy już czeka,

Wsiadaj szybko do niego

Koleżanko, kolego!

"BAŚNIOWYM POCIĄGIEM PO EUROPIE"

W taką baśniową podróż po Europie wybrali się 14 maja 2009r. uczestnicy VIII Międzyszkolnego Konkursu Baśniowego – drużyny z PSP 4, PSP 7 i PSP 20. Podróżowali, oczywiście, pociągiem pod okiem doświadczonego przewodnika p. A. Ciesielskiej. Zwiedzili Danię, Francję, Niemcy i wrócili do Polski. Ale nie były to żółtodzioby – każda z drużyn prezentowała walory turystyczne jednego z krajów, a ponadto wszystkie doskonale sobie radziły na baśniowym szlaku. Znały utwory H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perrauta i polskich pisarzy, rozpoznawały baśniowe postacie i rekwizyty, a także nie poddawały się rozpaczy w trudnych sytuacjach, np. gdy łódź przeciekała lub gdy baśniowego rekwizytu trzeba było szukać! A to wszystko po to, aby uzyskać złotą odznakę baśniowego turysty. Dlatego każda drużyna miała specjalne pocztówki, na których zbierała punkty – pieczątki. A przy przekraczaniu granicy (czemu zawsze towarzyszył przejazd pociągiem i piosenka) był podawany stan konta. I chociaż wszystkie dzieci sprawdziły się w roli podróżników, ostateczne wyniki były następujące:

złota odznaka baśniowego turysty – drużyna z PSP 4

srebrna odznaka baśniowego turysty – drużyna z PSP 20

brązowa odznaka baśniowego turysty – drużyna z PSP 7

Ta baśniowa podróż po Europie, podczas której dobrze bawili się zarówno jej uczestnicy, jak i widzowie, odbyła się dzięki organizatorom konkursu – p. K. Głuch, p. A. Ciesielskiej i p. M. Brudnios - opiekunce zwycięskiej drużyny. Wyrazy uznania należą się także p. J. Narożnik - autorce barwnej, baśniowej scenografii oraz odpowiedzialnej za oprawę muzyczną p. A. Tarnowskiej.

drużyna PSP nr 4

Prowadząca konkurs pani Ania Ciesielska

Drużyna PSP nr 4

Drużyna PSP nr 20