Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

„Kangurek 2009”

W roku szkolnym 2008/2009 po raz trzeci zorganizowano Konkurs Matematyczny „Kangurek” adresowany do uczniów klas II i wyróżniających się uczniów klas I. Jego zadaniem było przygotowanie najmłodszych uczniów do udziału w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

W PSP nr 4 organizacją konkursu zajęły się p. Maria Banach, p. Małgorzata Kuchcik, p. Anna Oparcik i p. Agnieszka Stefańska.

Konkurs odbył się 19 marca 2009r. w godz.: 8.45 – 10.00. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas I i II. Uczniowie rozwiązywali test, który zawierał 18 zadań o różnym stopniu trudności (6 zadań po 3 punkty, 6 zadań po 4 punkty i 6 zadań po 5 punktów). Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 72 punkty. W maju szkoła otrzymała imienną listę wyników.

Najwięcej punktów, uzyskując tym samym wynik bardzo dobry, zdobyli następujący uczniowie:

Lp.

Nazwisko i imię

Wynik

1.

Romanowski Michał

2d

2.

Wargacki Kacper

2b

3.

Gołębiowska Agnieszka

4.

Nowak Jakub

2b

Uczniowie, którzy uzyskali wynik bardzo dobry otrzymali nagrody rzeczowe przyznane przez Komitet Organizacyjny Konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI