MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

NA PROJEKT POMNIKA KRÓLEWICZA  ŚW. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA

Konkurs został ogłoszony w maju 2008 roku przez Stowarzyszenie Jagiellońskie w Radomiu. Przedmiotem konkursu była  postać patrona Radomia – Św. Kazimierza Jagiellończyka i epoka w której żył.
Konkurs był  jednoetapowy, otwarty, dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat ze szkół i placówek pozaszkolnych.
Konkurs był organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka.
Celem konkursu było promowanie i popularyzacja wiedzy historycznej o Radomiu, kształtowanie tożsamości regionalnej i narodowej, pogłębianie wiedzy szkolnej i pozaszkolnej w zakresie dziedzictwa kulturowego i historycznego. A  także doskonalenie umiejętności wykorzystywania różnych źródeł informacji oraz
rozwijanie zainteresowań plastycznych inspirowanych wyobraźnią i wrażliwością estetyczną.

W konkursie mamy swoich laureatów, którzy odebrali nagrody z rąk Prezydenta Radomia Pana Andrzeja Kosztowniaka. Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom: pani Donacie Gałczyńskiej i pani Joannie Narożnik.

I miejsce:  Klaudia Włodek   kl. 5a

wyróżnienia:

Mateusz Pałczyński   kl. 4d

Kasia Bąk   kl. 4b

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI
informacje o przetargach ogłaszanych przez szkołę
KALENDARIUM
zaplanuj sobie tydzień