Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

klas I- III

W I semestrze roku szkolnego 2011/2012 odbył się w szkole wewnątrzszkolny turniej gier i zabaw dla uczniów klas I- III, osobno dla chłopców i dziewcząt. Głównym celem było wyłonienie reprezentacji klasowych, składających się z 24 uczniów (12 dziewcząt i 12 chłopców) w poszczególnych klasach na Międzyszkolną Radomską Olimpiadę Sportowa Szkół Podstawowych, której organizatorem był Szkolny Związek Sportowy. Odpowiedzialne za przygotowanie uczniów do zawodów były: Małgorzata Bukalska (kl.I ), Maryla Latosińska (kl.II), Anna Medwecka (kl.III).

Po przeprowadzonych eliminacjach szkolnych wyłoniona została reprezentacja szkolna, licząca 72 uczestnikow (36 dziewcząt i 36 chlopców, po 12 dziewcząt i 12 chłopców z klas I, II, III.

Eliminacje międzyszkolne (ćwierćfinały) odbyły się 29 listopada 2011r. Reprezentacja naszej szkoły zakwalifikowala się do półfinału, który odbył się w II semestrze 27 marca. Uczniowie naszej szkoły po zaciętej rywalizacji uzyskali awans do finału VIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży, który odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych, 12 kwietnia 2012 roku. W finale walczyły- PSP 4, PSP 9, PSP 15 i PSP3. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła 3 miejsce, otrzymując Puchar i Dyplom za zajęcie III miejsca w TURNIEJU GIER I ZABAW KL. I, II, III, DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW oraz każdy z uczniów pamiątkowy medal