PRZEGLĄD  TWÓRCZOŚCI  MŁODZIEŻOWEJ

dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum

pt. „PASTERZ I OJCIEC”

W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II zorganizował PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI MŁODZIEŻOWEJ dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum pt. „PASTERZ I OJCIEC” pod patronatem Jego Ekscelencji  księdza biskupa Henryka Tomasika.

Celem przeglądu było :

• uczczenie pamięci pontyfikatu papieża Jana Pawła II,
  • pogłębienie wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II,
  • zapoznanie się z twórczością Jana Pawła II,
  • rozwijanie twórczości młodzieżowej,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży.

Przegląd przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Przebiegał

w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Szkoła mogła brać udział w dowolnie wybranych konkursach.

Uczniowie kl. 1 naszej szkoły z radością przystąpili do Konkursu Plastycznego   i Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs Plastyczny.

Temat pracy plastycznej brzmiał: „Przyjaźnię się i pomagam innym jak Ojciec Święty Jan Paweł II”. Papież Jan Paweł II był zawsze otwarty na drugiego człowieka, miał wielu przyjaciół, o których zawsze pamiętał, pisząc do nich listy, zapraszając na spotkania, ale także

pomagał im w trudnych chwilach lub sytuacjach życiowych. W tym roku zwrócono uwagę na przyjaciół, ich ciepłe uśmiechy, wspólną zabawę, ale również i pomoc niesioną każdego dnia przez najdrobniejsze dobre uczynki.

Poziom konkursu był wysoki. Zgromadzone prace zaskakiwały różnorodnością zastosowanych technik, kolorystyką i inwencją twórczą ich autorów. Jury w składzie: p. mgr Joanna Narożnik, p. mgr Małgorzata Kuchcik, p. mgr Justyna Adamczyk wyłoniło najlepsze prace, które zostały przekazane do etapu międzyszkolnego.

Oto Laureaci etapu szkolnego: Roksana Ogorzałek kl. 1c, Aleksandra Romanowska kl. 1c, Adrianna Wójcik kl. 1a, Oliwia Kaczmarczyk kl. 1e, Kacper Mierzwa kl. 1f.

Cieszy fakt, że w etapie międzyszkolnym wyróżniona została praca Roksany Ogorzałek kl. 1c i Aleksandry Romanowskiej kl. 1c.

Konkurs Recytatorski.

W Konkursie Recytatorskim każdy uczestnik zobowiązany był do recytowania jednego dowolnego utworu z twórczości Karola Wojtyły i jednego utworu o Janie Pawle II.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. 1f Liwia Kalińska recytując utwór Karola Wojtyły pt. „Pieśń o słońcu niewyczerpanym” i wiersz autorstwa Justyny Adamczyk pt. „Nasz Ojcze Święty”. W etapie międzyszkolnym zajęła ona III miejsce.