zobacz nasze logo

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
im. św. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA

  

<<

 OGŁOSZENIE WYNIKÓW V EDYCJI KONKURSU PT: ”DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI – CZYLI ZRÓBMY COŚ POŻYTECZNEGO Z NICZEGO”- konkursu dla przedszkoli z województwa mazowieckiego

12 grudnia 2013 r. zostały ogłoszone podczas uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim wyniki V edycji konkursu o tematyce ekologicznej pt: ”Drugie życie śmieci – czyli zróbmy coś pożytecznego z niczego”.

Konkurs był zorganizowany w ramach realizacji priorytetów i celów Programu ochrony środowiska województwa mazowieckiego na lata 2011-2014.

Celem przedsięwzięcia była aktywna edukacja najmłodszych w zakresie zrozumienia procesu powstawania rzeczy codziennego użytku, wykorzystanych w tym celu materiałów - a co z tego wynika problematyki zbyt dużej ilości odpadów produkowanych przez każdego z nas.

W konkursie wzięło udział 120 placówek wychowawczo-oświatowych z województwa mazowieckiego. Komisja Konkursowa wyłoniła trzech laureatów oraz przyznała cztery wyróżnienia.

Naszą szkołę reprezentowała praca grupowa wykonana przez dzieci z oddziału przedszkolnego O”i”: Błażeja Grzyb, Karolinę Borkowską, Julię Siewierską, wykonana pod kierunkiem wychowawcy grupy: p. Małgorzaty Bukalskiej. Praca zajęła II miejsce i wygrała zestaw kina domowego Samsung dla wszystkich przedszkolaków. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był upcykling – czyli forma

przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce.  I taka też była praca konkursowa wykonana przez dzieci- gazetnik, pożyteczny w życiu codziennym, a ponadto dopracowany w najmniejszych szczegółach i wykonany z najprzeróżniejszych surowców wtórnych.    

Gratulujemy i dziękujemy dzieciom z oddziału O”i”!!!

 

<<

SZKOŁA Z KLASĄ
certyfikat "Szkoły z Klasą"
CERTYFIKAT
ADOPCJA SERCA
Meboma Christo Phe Dassini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

o stronie

copyrigts 2006 by
Jolanta Basaj,
Marta Olejnik,
Joanna Narożnik