I Regionalny Konkurs Pięknego Czytania

W dniu 1marca 2016r. w PSP Nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu odbył się I Regionalny Konkurs Pięknego Czytania na etapie międzyszkolnym szkół podstawowych. Organizatorami konkursu  jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu. Wzięli w nim udział zwycięzcy eliminacji szkolnych.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

Jury przesłuchało  39 uczestników z 15 szkół podstawowych.

Miło nam poinformować, iż w kategorii uczniów klas I- II  Wicemistrzem Pięknego Czytania została uczennica klasy 2i naszej szkoły: Aleksandra Osmólska, przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Kamińskiej.

9 marca 2016 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu odbyła się Uroczysta Gala Konkursu, podczas której laureaci  zaprezentowali  przygotowane  przez siebie fragmenty tekstów  i otrzymali nagrody i dyplomy.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik