URODZINKI BIBLIOTEKI

Dnia 25 października 2007 roku nasza biblioteka szkolna obchodziła swoje kolejne urodziny. Impreza została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych obchodzonego na całym świecie w każdy czwarty poniedziałek października.

W tym szczególnym dniu odwiedziło nas  754 uczniów.(dowodem na to jest specjalna księga do której wpisywali się wszyscy goście) .Każda klasa przynosiła prezenty i laurki z życzeniami ( wszystkie laurki ozdabiały na bieżąco bibliotekę). Każdy uczeń za złożony podpis w książce mógł otrzymać cukierka, a co pięćdziesiąty czytelnik dostawał pączka.

Odwiedzając bibliotekę goście, czyli wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli przeczytać myśli o książkach i potrzebie czytania oraz obejrzeć wystawę książek anglojęzycznych dostępnych w naszej bibliotece szkolnej.

W tym roku mile widzianym prezentem  były dobrowolne wpłaty na zakup nowych lektur. Każda klasa przynosiła zebrane przez siebie pieniążki w zaklejonej kopercie na której była kwota oraz lista darczyńców.

Suma  zebranych pieniążków mile nas zaskoczyła. Zebrałyśmy niebagatelną kwotę 1447,10 złotych, która pozwoli nam na uzupełnienie listy nowych lektur szkolnych.

Każda zakupiona książka otrzyma specjalną adnotację o tym która klasa ją zakupiła i z jakiej okazji.

Największą niespodziankę sprawiła nam dyrekcja szkoły p. A. Ostrowska. Na nasze ręce przekazała nam czek na 1500 złotych z przeznaczeniem na zakup aparatu cyfrowego. Dzięki niemu będziemy mogły uwiecznić na zdjęciach wszystkie  uroczystości organizowane przez bibliotekę szkolną.

Tłumy czytelników, którzy odwiedzili nas tego dnia udowodniły, że nasza biblioteka cieszy się ogromną sympatią wśród całej społeczności szkolnej.

Myślimy, że warto organizować takie święta w naszej szkole, więc za rok znów się spotkamy. Wszystkim ofiarodawcom należy się wielkie słowo „Dziękuję”.

Marta Olejnik

Jadwiga Sołśnia

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy