PODSUMOWANIE KONKURSU LITERACKIEGO
KORESPONDUJĘ Z EDKIEM

Dnia 14 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego konkursu literackiego Koresponduję z Edkiem. Konkurs ten był cześcią programu autorskiego W dążeniu ku sprawności językowej, realizowanego wśród uczniów klas starszych od roku 2005.

Uczestnicy konkursu mieli do napisania około dwudziestu prac stylistycznych - na różne temety i w różnej formie. Aby zmotywować uczniów do pisania, a więc uczestnictwa w konkursie, powołano do życia literackiego rówiesnika czwartoklasistów - Edka. To on co miesiąc pisał list do uczniów naszej szkoły z prośbą o pomoc w rozwiązywaniiu jego problemów. A problemy miał przeróżne - a to kłopoty z polskim, a to się zakochał w koleżance z klasy, innym znów razem zastanawiał się, co dzieję się nocą w szkole.

Przez dwa lata trwania konkursu aż 58 uczniów naszej szkoły korespondowało z Edkiem, a ich listy były niezwykle ciekawe, ciepłe, czasem bardzo osobiste.

Laureatami konkursu Koresponduję z Edkiem zostali:
   I miejsce Magda Fijałkowska z kl. VIb
   II  miejsce Kamil Matejski z kl. VIb
   III miejsce Kinga Drabik z kl. VIb
                     Sylwia Cieciora z kl. VIe
                     Michał Olszewski z kl. VIe
   IV miejsce Martyna Różańska z kl. VIe
                      Katarzyna Kurys z kl. VIe
                      Paulina Mazur z kl. VIe

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace znalazły się w wydanym przez naszą szkołę tomiku zatytułowanym Koresponduję z Edkiem. Tomik jest dostępny w bibliotece szkolnej.

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI
informacje o przetargach ogłaszanych przez szkołę