TYDZIEŃ PISANIA LISTÓW

Listy prawie już wyszły z mody. Teraz królują sms-y i e-maile. Dlatego, by całkiem o epistolografii nie zapomnieć biblioteka szkolna zorganizowała w naszej szkole obchody Tygodnia Pisania Listów, który przypada w dniach 9 - 15 października.

W wybranych klasach młodszych odbyły się lekcje biblioteczne nawiązujące do tradycji i kultury pisania listów, zaś uczniom klas starszych zaprezentowany został mini-spektakl teatralny Ludzie listy piszą. Prezentował on krótką historię pisania listów i same listy różnych epok. Usłyszeć można było fragmenty epistrolografów króla Sobieskiego do Marysieńki,  Adama Mickiewicza do Marii Puttkamerowej, czy bardziej współczesny - Piotrka do Pati.

Z okazji Tygodnia zorganizowana także została wystawa Krótka historia pisania listów, przedstawiająca m.in petroglify, czyli pierwsze listy oraz porady, jak poprawnie napisać list.

W imieniu całej społeczności szkolnej sformuowane zostały listy skierowane do kilku wydawnictw  z prośbą o przekazanie nam nieodpłatnie książek, które zasiliłyby i uatrakcyjniły zbiory naszej biblioteki.

Urok listów nigdy nie przeminie. Może warto więc czasem powrócić do tradycyjnych form komunikacji?

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI
informacje o przetargach ogłaszanych przez szkołę