SPOTKANIE Z WALENTYNĄ PAWELEC

Dnia 12 marca gościliśmy w naszej szkole znaną poetkę radomską p. Walentynę Pawelec. Była to kolejna wizyta pisarki wśród uczniów - w ubiegłym roku Walentyna Pawelec podczas Tygodnia Czytania Dzieciom w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zapoznanła najmłodszych z fragmentami własnej Baśni o woju Radomirze.

Tym razem poetka przybyła do nas z bardzo osobistym darem, otóz napisała specjalnie dla naszej szkoły Baśń o białych liliach, w której pojawia się wątek św. Kazimierza Jagiellończyka - naszego patrona.

Utwór ten właśnie w naszej szkole miał swoją premierę, to tu po raz pierwszy został publicznie odczytany i zaprezentowany przez samą autorkę. Uczniowie uważnie wysłuchali baśni, zadawali pytania i mówili o tym, co najbardziej utkwiło im w pamięci. Po wspólnej lekturze, na prośbę poetki, wykonywali ilustrację. Najlepsze rysunki  znajdą się w  papierowym wydaniu baśni. Książeczkę zamierza wydać nasza szkoła.

W spotkaniu z Walentyną Pawelec oraz we wspólnym czytaniu Baśni o białych liliach uczestniczyli dziennikarze Gazety Wyborczej, który zamieścili na jej łamach notkę z tego wydarzenia:

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI
informacje o przetargach ogłaszanych przez szkołę
KALENDARIUM
zaplanuj sobie tydzień