Szkolne Obchody

Europejskiego Tygodnia

Świadomości Dysleksji

W dn. 29 IX – 3 X 2008 r. nasza szkoła wzięła udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Projekt miał na celu wzbogacenie wiedzy uczniów, rodziców i nauczycieli na temat dysleksji (przyczyny, objawy, sposoby walki z dysleksją). Organizacją Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji zajęły się nauczycielki: Maria Banach, Małgorzata Kuchcik, Anna Oparcik, Agnieszka Stefańska.

W ciągu tygodnia odbyło się wiele zajęć związanych z tematem dysleksji. Dzieci, nauczyciele oraz rodzice oglądali wystawę dotyczącą dysleksji, jej przyczyn i objawów oraz prezentującą znanych dyslektyków.

Na zajęciach uczniowie zapoznali się z biografią H. Ch. Andersena, wysłuchali wybranych baśni „Brzydkie kaczątko” i „Calineczka”. Wykonali ilustracje do wysłuchanych baśni, które zostały wyeksponowane na tablicy prezentującej prace plastyczne dzieci. Rozmawiali na temat sposobów pomagania innym w pokonywaniu trudności szkolnych. Pisali z pamięci i ze słuchu tzw. „Spocone dyktando”. Wykonywali ćwiczenia z Kinezjologii Edukacyjnej wspomagającej terapię dzieci z dysleksją.

Dla rodziców przygotowana została broszurka informacyjna „Dysleksja – jak rozpoznać i pomóc dziecku?”, która zaprezentowana była na listopadowych zebraniach.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji na pewno wpisze się na stałe w harmonogram imprez organizowanych w naszej szkole.

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI
informacje o przetargach ogłaszanych przez szkołę