Hu hu ha!      Hu hu ha!

Znikaj zimo zła!

Ta pora roku wszystkim nam się sprzykrzyła, dlatego my- uczniowie klas 1a, 1c ,1e wraz z wychowawczyniami (p. M. Suwałą, p. I.Sikorą i p. A.Sułowską) udaliśmy się do Muzeum Wsi Radomskiej, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę.

W stronę stawu wyruszył korowód z Marzannami prowadzony przez zespół obrzędowy ze Strykowic. Od muzealnego etnografa dowiedzieliśmy się, jak wyglądał obrzęd niszczenia Marzanny.

Po zatopieniu kukły wraz z zespołem ludowym wprowadziliśmy Gaik- Maik – symbol wiosny do muzealnych zagród.

Tuż po części obrzędowej zaproszono nas na poczęstunek: bułeczkę w kształcie „bocianiej łapy” i owocowy soczek.

Wspaniale bawiliśmy się przy dźwiękach kapeli ludowej. Mogliśmy też spróbować swoich sił w śpiewaniu do mikrofonu przy akompaniamencie orkiestry.

Chętnie odwiedzaliśmy również kram z zagadkami o tematyce wiosennej.

Do domów wróciliśmy obdarowani ręcznie wykonanymi kwiatami oraz pełni nadziei, że zima nieprędko do nas powróci.

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI
informacje o przetargach ogłaszanych przez szkołę