Bliżej teatru

W listopadzie  szkoła nasza przystąpiła do XL Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Teatru” TEATR 2008 organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej pod patronatem Ministerstwa Kultury  i  Dziedzictwa Narodowego.

Ideą konkursu jest dostrzeżenie i spopularyzowanie działań osób  i instytucji wspierających istnienie teatru, wzbogacających jego społeczne  i artystyczne wartości i poszerzających zainteresowania twórczością   i uczestnictwem.

Konkurs „Bliżej Teatru” 2008 odbywa się w 5 kategoriach, stanowiących samodzielne konkursy:

I.      Bliżej Teatru (edukacja, uczestnictwo),

II.      Instruktor roku,

III.      Organizator zdarzeń teatralnych,

IV.      Aktor animatorem kultury,

V.      Złota Lista „Sponsor Teatru”,

PSP nr 4 w Radomiu od lat działa w dziedzinie edukacji teatralnej, dlatego zgłoszono uczestnictwo w zakresie kategorii pierwszej. Pasjonatami teatru są nauczyciele naszej placówki, którzy swoją miłość do niego pragną zaszczepić uczniom. I robią to skutecznie. Stwarzają im wiele okazji do rozwijania aktywności twórczej i uczestnictwa w różnych formach kultury teatralnej. A to wszystko dlatego, że PSP nr 4 jest animatorem kultury teatralnej. Pragniemy przedstawić podjęte przez nas w tym zakresie inicjatywy.

ZAKRES DZIAŁAŃ

1.

Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych:

- koła teatralno – wokalne,

- koło literackie,

- koło filmowe.

2.

Organizowanie Międzyszkolnych Przeglądów Małych Form Teatralnych i Międzyszkolnych Konkursów Baśniowych.

3.

Organizowanie konkursów szkolnych recytatorskich i literackich.

4.

Organizowanie warsztatów teatralnych dla nauczycieli prowadzonych przez aktora radomskiego Teatru Powszechnego.

5.

Organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi: aktor, poeta, pisarz.

6.

Publikowanie w czasopismach pedagogicznych scenariuszy zajęć teatralnych i konkursów.

7.

Organizowanie uroczystości szkolnych: akademii, festynów rodzinnych, koncertów.

8.

Uczestniczenie w konkursach i imprezach organizowanych przez inne placówki kulturalno- oświatowe.

9.

Organizowanie wyjść do teatru.

10.

Nagradzanie uzdolnionych uczniów statuetką szkolną – „Kaziukiem” w kategoriach: aktor, artysta, literat, filmowiec.

W dniu 21 listopada 2008r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Bliżej Teatru” na etapie regionalnym w Domu Kultury w Kozienicach.

Działalność szkoły w zakresie  edukacji teatralnej została wyróżniona  i nagrodzona.

Działania szkoły opracowały i zgłosiły do konkursu nauczycielki PSP nr 4:

Maria Banach, Anna Ciesielska, Małgorzata Kuchcik, Anna Oparcik, Agnieszka Stefańska.

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI
informacje o przetargach ogłaszanych przez szkołę