Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W dn. 6 X – 12 X 2009 r. po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy uczniów, rodziców i nauczycieli na temat dysleksji.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu zajęciach. Oglądali wystawę poświęconą dysleksji, jej przyczynom i objawom oraz prezentującą sławnych dyslektyków. Zapoznali się z biografią H. Ch. Andersena, wysłuchali wybranych baśni oraz wykonali do nich ilustracje. Rozmawiali na temat sposobów pomagania innym w pokonywaniu różnych trudności szkolnych. Rysowali „szlaczki”, pisali ze słuchu tzw. „Spocone dyktando” oraz  wykonywali ćwiczenia z Kinezjologii Edukacyjnej, która wspomaga terapię dzieci z dysleksją. Dzieci zaniosły do domów broszurki informacyjne „Dysleksja – jak rozpoznać i pomóc dziecku?”.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji przygotowały nauczycielki: Małgorzata Kuchcik, Anna Oparcik i Agnieszka Stefańska.

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI
informacje o przetargach ogłaszanych przez szkołę