URODZINY BIBLIOTEKI

Obchody Międzynarodowego Dnia

Bibliotek Szkolnych

23 października 2009

23 października 2009 roku nasza biblioteka szkolna  już po raz piąty zorganizowała urodziny biblioteki szkolnej.  Impreza została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych obchodzonego na całym świecie w każdy czwarty poniedziałek października.

Podczas poprzednich edycji nasza biblioteka wzbogaciła się o 304 książki, które nam podarowaliście.

W tym szczególnym dniu  oczekiwałyśmy na miłych gości czyli uczniów i nauczycieli w pięknie przystrojonej bibliotece. Każda klasa  zaplanowała wizytę w bibliotece z  prezentem i laurką z życzeniami ( wszystkie laurki ozdabiały na bieżąco bibliotekę). Każdy uczeń za złożony podpis w specjalnie przygotowanej księdze gości  mógł otrzymać cukierka, a co pięćdziesiąty czytelnik dostawał pączka.

Odwiedzając bibliotekę goście, czyli wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli przeczytać myśli o książkach i potrzebie czytania oraz obejrzeć wystawę książek z działu regionalnego dostępnych w naszej bibliotece szkolnej.

Zaprezentowałyśmy także  po raz pierwszy gazetki szkolne wydawane w naszej szkole w latach 1999-2007.

Tegoroczne święto było okazją do zbierania książek dla innej szkolnej biblioteki. Tą szkołą była  szkoła średnia w Miednikach Królewskich na Litwie. Mamy wspólnego patrona wiec to do czegoś nas zobowiązuje. Zagraniczni koledzy poprosili nas o konkretne pozycje książkowe dostarczając nam wykaz potrzebnych lektur.

Odzew uczniów był wspaniały. Tego dnia odwiedziło nas 645 czytelników czyli 32 klasy z wychowawcami, co ogromnie nas ucieszyło. Wszystkie klasy podarowały książki . Wielu uczniów przyniosło książki w prezencie indywidualnie. Dla szkoły w Miednikach Królewskich zebrałyśmy 200 książek, głównie lektur szkolnych. Pozostałe dary w ilości ok. 100 wol zasilą nasz szkolny księgozbiór.

Tłumy czytelników, którzy zapisali się na wybraną przez siebie dogodną godzinę odwiedzin udowodniły, że nasza biblioteka cieszy się ogromną sympatią wśród całej społeczności szkolnej.

Myślimy, że warto organizować takie uroczystości w naszej szkole, więc za rok znów się spotkamy. Wszystkim tegorocznym ofiarodawcom należy się wielkie słowo „Dziękuję”.

Marta Olejnik

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI