Bajkowy Wieczór

W dniu 10 II 2012 r. w PSP nr 4 w Radomiu odbył się „Bajkowy Wieczór”. Zanim pojawili się uczniowie, w szkole zapanowała atmosfera pełna magii. Sale lekcyjne i korytarze przybrały niecodzienny wygląd. Na ścianach pojawiły się bajkowe postacie. Panował półmrok, dookoła roztaczał się waniliowy zapach świec.

O godzinie 20.00 dzieci z klas 1a, 3a i 3b wraz z nauczycielami przekroczyły Magiczną Bramę prowadzącą do Krainy Bajek. Towarzyszyły im również p. dyrektor Aurelia Michałowska i p. wicedyrektor Małgorzata Machnio. Dzieci zostały zaproszone do komnaty, w której miało odbyć się spotkanie z tajemniczym gościem. Okazała się nim radomska poetka pani Walentyna Pawelec. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały czytanej przez nią baśni „O białej myszce”, otrzymały autografy, wpisały się do pamiątkowej księgi pani Walentyny Pawelec. Na koniec spotkania Dyrekcja Szkoły wręczyła poetce podziękowanie oraz nadała odznakę Przyjaciel Szkoły.

Dużo emocji towarzyszyło dzieciom podczas rozgrywek sportowych. Pierwszaki na czas pokonywały przygotowany tor przeszkód, m.in. przechodziły przez tunel i skakały w workach. Natomiast trzecioklasiści rywalizowali ze sobą w grze zespołowej Dwa ognie. W nagrodę za sportową postawę klasy otrzymały nowe piłki z bajkowymi postaciami.

Po wielu wrażeniach, których dostarczyły zabawy ruchowe, dzieci uczestniczyły w pizzowej biesiadzie. Wszystkie pizze szybko zniknęły ze stołów, ponieważ dzieci miały „wilcze apetyty”.

Po biesiadzie na dzieci czekały kolejne atrakcje. Były nimi konkursy: „Czarodziejski worek”, „Taniec z miotłą”, „Przebieranie fasoli i grochu”. Za udział w konkursach dzieci otrzymały lizaki.

Najwięcej radości sprawiło dzieciom poszukiwanie ukrytego skarbu. W pewnym momencie w szkole zapanowały „egipskie ciemności”. Z latarkami w rękach dzieci musiały odnaleźć koperty, w których ukryte były instrukcje. Każda klasa miała do pokonania inną trasę. Po pewnym czasie w całej szkole słychać było okrzyki radości wywołane znalezieniem worków ze słodyczami.

Na zakończenie dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy za udział w „Bajkowym Wieczorze”.

Mamy nadzieję, że impreza ta podobała się dzieciom i na długo pozostanie w ich pamięci.

Organizatorzy „Bajkowego Wieczoru”: Małgorzata Kuchcik, Anna Oparcik, Agnieszka Stefańska, Agnieszka Dujka, Marzena Fryśkowska, Elżbieta Strudzińska, Paulina Skoczek