Ogólnopolski Program Edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci”

W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Organizatorem programu był ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

Celem przedsięwzięcia było kształtowanie właściwych postaw ekologicznych poprzez sygnalizowanie uczniom zagrożeń, jakie dla środowiska stanowią elektrośmieci, wskazanie, w jaki sposób można te zagrożenia zminimalizować oraz motywowanie uczniów do podjęcia działań sprzyjających ochronie środowiska.

Wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach zajęcia podczas, których uczniowie uczyli się jak rozpoznać elektrośmieci, poznali ich szkodliwość oraz drogę elektrośmieci z punktu zbierania do zakładu przetwarzania.

Dzieci otrzymały Zeszyty ćwiczeń z ciekawymi zadaniami, zakładki do książek. Rodzicom uczniów przekazane zostały Poradniki o elektrośmieciach.

Koordynatorami akcji na terenie szkoły były nauczycielki: Małgorzata Kuchcik i Anna Oparcik.