FESTIWAL ZUPY

23 marca klasy: 1b pod opieką p. Małgorzaty Paź i klasa 5e pod opieką p. Agnieszki Tarnowskiej wybrały się do Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich na IV Festiwal Zupy.

Tam na dzieci czekali przewodnicy, którzy od razu zaopiekowali się gośćmi i oprowadzali ich po szkole. Dzieci zwiedziły różne pomieszczenia i oglądały stanowiska przygotowane specjalnie na tę okazję – dekorowanie tortu, wykonywanie ozdób z owoców i warzyw. Następnie degustowały zupy ugotowane i podane przez uczniów szkoły. Wystawiono 12 rodzajów zup o ciekawych i intrygujących recepturach i nazwach: „Czarna mamba”, „Bagno Shreka” czy zupa czekoladowa na ostro. Zupy bardzo dzieciom smakowały, chociaż upodobania bardzo się od siebie różniły. Po degustacji wszyscy chętnie oddawali głosy na najsmaczniejszą zupę.

Na koniec dzieci brały udział w konkursach dotyczących zdrowego żywienia. Dobre odpowiedzi były nagradzane.

Zadowolone i pełne nowych wrażeń dzieci wróciły do szkoły.