2012

13 stycznia, w ostatnim dniu przed feriami zimowymi odbył się w naszej szkole festiwal talentów. Już od miesiąca utalentowani uczniowie z klas 4 – 6 przygotowywali się do finałowych prezentacji. Szkolny Turniej „Mam talent” przygotowały i poprowadziły uczennice z Samorządu Uczniowskiego Ada Dębiec z kl. 6b i Natalia Babula z kl. 6e. Nad organizacją czuwały opiekunki S.U. : p. W. Mazurek, p. A.Żuchnicka i p. D. Gałczyńska.

Uczestników, którzy śpiewali, tańczyli, prezentowali swe talenty plastyczne i kabaretowe oceniało niezwykłe jury. W znane postacie telewizyjnych jurorów wcielili się nasi nauczyciele. Pani Monika Kleczewska wystąpiła jako Kora, pani Agnieszka Karcz jako Agnieszka Chylińska, a w postać Kuby Wojewódzkiego wcielił się pan Łukasz Zawistowski. Jurorów dzielnie wspierała dyrekcja – pani dyrektor Anna Seta jako pani Ela Zapendowska oraz pani dyrektor Aurelia Michałowska, dzięki której dzień ten był prawdziwym świętem – dniem bez lekcji.

Zabawa była doskonała, a humorystyczne komentarze jurorów wywoływały salwy śmiechu. Serca publiczności podbił kabaret „Beztalencia” z kl. 6e, który rozbawił wszystkich do łez i bisował 2 razy. Podczas obrad jury widzowie i wykonawcy wspólnie bawili się tańcząc i śpiewając znane przeboje.

Mimo, że 13-go i piątek, był to naprawdę szczęśliwy dzień dla tych najbardziej utalentowanych. A oto oni – laureaci drugiej edycji Szkolnego Turnieju „ Mam talent” :

1 miejsce – Katarzyna Czarnecka kl. 4b – śpiew i taniec

2 miejsce – Kabaret „Beztalencia” kl. 6e w składzie Paula Kozik,

Ola Zwęglińska, Ola Czarnecka „Mariolka”, Bartosz Luty,

Filip Wójcik, Dawid Walczyk .

2 miejsce – Kot Oskar kl. 4e – gra na instrumencie klawiszowym

3 miejsce – Wojtek Wiszniewski kl. 5a – taniec

Zespół „ Bez kitu” –kl. 5d - śpiew

Mateusz Brzozowski kl. 6f – gra na instrumencie klawiszowym

Wyróżnienia :

Filip Cenkiel kl. 5e – graffiti, Zuzanna Błędowska kl.4e – śpiew, Luiza Stańczak i Wiktoria Lubańska kl. 4b - taniec, Klaudia Szcześ i Kasia Szary kl. 6d – śpiew.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.