Spotkanie z ludowym twórcą

Uczniowie klas pierwszych oraz kl. 2e mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z ciekawym człowiekiem. 16 kwietnia 2012 r. przybył do naszej szkoły  ludowy twórca z okolic Skaryszewa - pan Zenon Żak.
 Gość zaprezentował dzieciom swoją  twórczość. Uczniowie  obejrzeli  bogatą kolekcję ludowych rzeźb przeróżnych ptaszków, aniołków oraz zabawek. Mogli też zobaczyć , jak powstają takie rzeźby. W czasie spotkania pan  Zenon  pokazał  sposób ich wykonania i wystrugał figurkę z drewna. Jednocześnie  opowiadał o swojej pracy i dokonaniach. Dzieci z zainteresowaniem  słuchały  też ludowych piosenek, które gość wykonywał   akompaniując sobie na gitarze, harmonijce ustnej i janczarach.  Na zakończenie uczniowie mogli  zakupić gwizdki i piszczałki  wykonane przez  twórcę.
            Spotkanie  przybliżyło najmłodszym  regionalne tradycje.  Było dla nich ciekawym wprowadzeniem w tematykę ludową.

Spotkanie  zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej –Małgorzta Paź i  Anna Mazurkiewicz.

Małgorzata Paź

Anna Mazurkiewicz