Sprawozdanie z przebiegu akcji

„Sprzątanie Świata - Radom 2011”

Akcja „Sprzątanie Świata – Radom 2011” została zorganizowana we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej. Jej organizatorkami na terenie szkoły były opiekunki Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody: Małgorzata Kuchcik, Anna Oparcik i Agnieszka Stefańska.

Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Lasy to życie – chrońmy je!”. Rok 2011 został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako Międzynarodowy Rok Lasów.

Celem akcji „Sprzątanie Świata" było uwrażliwienie dzieci na konieczność ochrony przyrody i dbania o najbliższe otoczenie.

Przygotowano tablicę  informującą o akcji, opracowano regulamin zachowania się podczas sprzątania wyznaczonych terenów oraz wytyczono trasy sprzątania.

W akcji wzięli udział uczniowie klas 0 – III. Nauczyciele - wychowawcy przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat selektywnej zbiórki odpadów oraz zapoznali ich z wcześniej opracowanym regulaminem zachowania się podczas sprzątania.

Uczniowie klas III wykonali plakaty na temat „Dbamy o najbliższe środowisko”.

Akcja na terenie szkoły trwała tydzień: od 19 do 23 września. Uczniowie klas zerowych sprzątali boisko i teren wokół szkoły. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich – ulice osiedli Idalin i Prędocinek. Razem zebrano 94 worki odpadów.

Ponadto we współpracy z Przedsiębiorstwem Wywozu Nieczystości „Almax” zorganizowano w miesiącu październiku zbiórkę zużytych baterii.

Wszyscy uczniowie chętnie, z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję „Sprzątania świata”.

Małgorzata Kuchcik

Anna Oparcik

Agnieszka Stefańska

4. W FILMIE