Anielskie Betlejem

14 XII 2012

To było rzeczywiście Anielskie Betlejem! W takiej niebiańskiej, pełnej anielskich postaci, roziskrzonej pełną gamą lamp choinkowych i nocnych lampeczek scenerii odbyło się 14 XII 2012 w naszej placówce spotkanie bożonarodzeniowe – uroczystość integrująca szkolną społeczność – rodziców, uczniów i nauczycieli.

Ale niech nie myli nazwa imprezy – organizatorzy spotkania nie bujali w obłokach, a pamiętali o problemach współczesności. Na początku w ciszy i prawie zupełnej ciemności obecni byli świadkami kilku sytuacji z naszego życia – kłótni między córką a matką, próby wymuszenia pieniędzy, sprzedaży narkotyków…… Każdy musiał odpowiedzieć sobie w ciszy własnego serca na powracające pytanie: „ Czy jest tam Bóg ?”. Dopiero wtedy na scenie pojawili się aniołowie i …diabły, bo chyba jedni bez drugich nie mogą istnieć. Podczas spotkania nie było biernych widzów – goście śpiewali, a nawet tańczyli.

To wszystko pozwoliło połączyć się z niebem ( za pomocą telefonu komórkowego), w którym gości powitał Archanioł Gabriel. Ale niebo, choć olśniewające kaskadą jasnego światła, zwykle bywa puste, bo tak naprawdę to na ziemi działają aniołowie, jak wynikało zarówno z ich słów jak i wierszy o nich pięknie powiedzianych przez dzieci. I to tu, w Betlejem wydarzył się cud – na świat przyszło Boże Dziecię.

W tej świątecznej atmosferze Dyrektor Szkoły p. Aurelia Michałowska, złożyła obecnym życzenia, a następnie wszyscy połamali się opłatkiem i długo jeszcze śpiewali kolędy. A na dowód, że ten niebiański wieczór nie był tylko wytworem ludzkich tęsknot i pragnień, nikt nie wyszedł z tego miejsca z pustymi rękoma – do domu zaniósł pachnący piernik na choinkę i tekst „ Desideraty”.

O ogromnym wzruszeniu, niezapomnianych chwilach, cudownym wieczorze mówili później wszyscy uczestnicy tej niezwykłej uroczystości.

Nad całością przedsięwzięcia czuwali koordynatorzy tego spotkania : wicedyrektor Małgorzata Machnio, nauczyciel j. polskiego Małgorzata Brudnios, nauczyciel j. angielskiego Łukasz Zawistowski i nauczyciel bibliotekarz Marta Olejnik przy ogromnym zaangażowaniu całego grona pedagogicznego.