CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 3, 4, 5 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dzieci z Kasy 1e, 2a, 2c, 2d, 3a, 3c pod opieką swoich pań B. Karcz, A. Stefańskiej, R. Grzmiel, I. Sikory, M. Weselak, M. Kupis oraz inicjatorki tego przedsięwzięcia B. Chrzanowskiej – Stróż zostały zaproszone do Młodzieżowego  Domu Kultury przy ul. Słowackiego 17 w Radomiu.

Każdego dnia do wspólnego czytania zaproszeni byli specjalni goście , których na co dzień możemy zobaczyć między innymi na scenie  Powszechnego  Teatru Radomskiego, w radomskiej telewizji Dami czy też posłuchać jak prowadzą audycje  w radiu Rekord.

W poniedziałek 3 czerwca odbyło się spotkanie z aktorką Magdaleną Pawelec, która nie tylko czytała ale także demonstrowała dzieciom teatralne lalki. Na zakończenie pokazu wszystkie dzieci otrzymały autograf.

We wtorek 4 czerwca na spotkanie z dziećmi została zaproszona pani Alicja Śledziona rzecznik prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Natomiast 5 czerwca uczniowie mieli przyjemność posłuchać głośnego czytania zaprezentowanego przez dziennikarzy radomskich mediów miedzy innymi panią Agnieszkę Mąkąsę  oraz rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Radomia panią Wiolettę Piechotę.

Dzieci nie tylko wysłuchały czytania lecz również dowiedziały się o tym jak trudna a  zarazem fascynująca jest praca dziennikarza.

Uczniowie z uwagą wsłuchiwali się w czytane utwory, z przyjemnością przypomnieli sobie wiersze Juliana Tuwima , którego 100 rocznica śmierci wypada 27 grudnia  tego roku.

Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa.

Na zakończenie wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z zaproszonymi gośćmi.