DEBATA NA TEMAT

„ CZYM JEST CYBERPRZEMOC I JAK SIĘ PRZED NIĄ CHRONIĆ”

W dniu 29 maja 2013 w naszej szkole odbyła się debata uczniowska na temat  „ CZYM JEST CYBERPRZEMOC I JAK SIĘ PRZED NIĄ CHRONIĆ”. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele pięciu klas szóstych. W roli ekspertów wystąpili p. dyr. Aurelia Michałowska, p. wicedyrektor Dorota Sułecka , p. Magdalena Kania – nauczyciel informatyki, p. Barbara Białecka – szkolny pedagog i gość specjalny p. Monika Pskit – doradca metodyczny z RODoN. Celem debaty było uświadomienie uczniom  zagrożeń jakie istnieją w  wyniku łatwego dostępu do Internetu. Zespoły klasowe przedstawiały prawa i zasady jakie obowiązują w Internecie oraz wypracowały szkolny kodeks zagrożeń. Eksperci przybliżyli formy cyberprzemocy: rozsyłanie kompromitujących materiałów, włamania na konta pocztowe i konta komunikatorów w celu rozsyłania kompromitujących wiadomości, dalsze rozsyłanie otrzymanych danych i wiadomości jako zapisu rozmowy, czy kopii e-maila, tworzenie kompromitujących i ośmieszających stron internetowych. Podczas debaty przedstawiono także wyniki ankiety dotyczącej cyberprzemocy  przeprowadzonej w klasach szóstych. Debatę przygotowały p. M.Brudnios, p. K. Kądziela i p. M. Olejnik.